Manikür & Pedikür

Manikür, el tırnaklarınız için uygulanan bakımdır. Tırnaklarınızın daha güzel bir görünüme sahip olmasının yanı sıra daha sağlıklı olması için sık olarak uygulanan işlemdir. Periyodik olarak herkesin düzenli olarak yaptırması tavsiye edilmektedir. Manikür, asırlardır uygulanan en eski bakım uygulamalarından da biri olarak öne çıkmaktadır.

Manikür Uygulaması
Manikür uygulaması aşamalı olarak gerçekleştirilir. Öncelikli olarak tırnak temizlenir, tırnak üzerinde oje varsa oje silinir. Daha sonra tırnaklar kurutularak suda bekletilir. Bu süreçte yumuşama elde edilir. Devamında ise manikür makası ile varsa uzayan tırnak etleri alınır. Dikkat edilmesi gereken hassas bir işlemdir. Bu yüzden profesyonel, uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Uygulama sonunda ise şekillendirme, krem, masaj yapılarak manikür uygulaması sonlandırılır.

Pedikür Uygulaması
Bakımın sırlarından biri de ayak tırnak bakımıdır. Pedikür, ayak tırnaklarınız için gerçekleştirilen bakım uygulamasıdır. El tırnaklarında gerçekleştirilen aşamaların benzeri pedikür uygulaması için de gerçekleştirilir. Tırnaklar istediğiniz ölçüde kesilir, şekillendirilir, yumuşatma, krem ve masaj uygulanarak bakım tamamlanır. İstendiği taktirde tırnak cilası, oje ve benzeri işlemler uygulanabilmektedir.

Bostanlı manikür, Bostanlı pedikür uygulamaları için Özlem Beauty Center’dan randevu alabilirsiniz. Bize iletişim sayfamızdaki numaralarımızdan ulaşabilir veya aşağıdaki formu doldurarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.